9-13 б

          9-13 березня 2016 року туристсько-краєзнавчим підрозділом Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання проведено семінар-практикум членів суддівської колегії, таборової старшини, інструкторів "Забезпечення проведення у формі таборування етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

09.03.2016 учасники семінару, представники відділів освіти райдержадміністрацій, навчальних закладів області, Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, Одеського обласного центру патріотичного виховання дітей та молоді, громадські активісти обговорили ідею козацтва в історичній традиції, висловили своє бачення сучасного козакування та виховання підростаючого покоління на козацьких традиціях.

Козланюк Тетяна Іванівна, заступник директора Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, координатор гри "Сокіл" ("Джура") в Одеській області, презентувала гру, познайомивши присутніх з її історією, метою, завданнями та основними напрямками розвитку.

Також слухачі дізналися про історію розвитку гри та організацію роботи гуртків козацько-лицарського виховання "Джура" в Одеській області.

Увазі учасників заходу представлено нормативно-правову базу на проведення заходів у рамках гри "Сокіл" ("Джура") та методичні рекомендації щодо проведення фінальних (шкільних, районних, обласних) етапів гри.

10.03.2016 Олійник Іван Антонович, методист комунального позашкільного навчального закладу "Одеський центр дитячої та юнацької творчості "Еврика", ознайомив присутніх  з роєм як основною виховною одиницею гри, основами створення та діяльності рою, плануванням річної діяльності рою в школі. Також Олійник І.А. презентував діяльність створеної ним самоврядової дитячо-козацької організації "Молода Січ" гімназії № 9 м.Одеса.

Про організацію таборування в рамках проведення фінальних етапів гри, правила таборування рою, склад таборової старшини та її обов'язки розповіла Козланюк Тетяна Іванівна, координатор гри в області.

Басаковська Анжеліка Олександрівна, завідувач учбово-тренувального відділу комунальної установи "Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф", ознайомила учасників семінару з особливостями проведення конкурсу "Рятівник" та провела практикум з надання долікарської допомоги.

Дякуючи Краєвій Раїсі Василівні, методисту комунального позашкільного навчального закладу "Одеський центр дитячої та юнацької творчості "Самоцвіт", учасники семінару мали можливість не тільки познайомитись з особливостями проведення краєзнавчого квесту, а й стати активними учасниками одного із захоплюючих видів інтелектуальних змагань "Сокіл" ("Джура").

Досвідом проведення вишколів з військово-патріотичного виховання поділився з присутніми Кіров Вадим Ігорович, керівник Одеського обласного центру патріотичного виховання дітей та молоді.

Бондар Світлана Олександрівна, старший викладач кафедри журналістики факультету журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету ім.І.І. Мечникова, прочитала лекцію "Медіаграмотність як спосіб убезпечення від маніпуляцій".

Учасники заходу прийшли до висновку, що головними завданнями фінальних етапів гри мають стати поширення військово-спортивного та національно-патріотичного виховання серед української молоді на основі козацьких традицій, надання допомоги в самоорганізації дитячих колективів та подальшого впровадження в педагогічну практику учнівського самоврядування.

11.03.2016 Кондратьєва Валерія Юріївна, методист туристсько-краєзнавчого підрозділу Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, довела до відома слухачів семінару особливості організації конкурсних змагань гри "Сокіл" ("Джура"), ознайомила з критеріями їх оцінювання, організацією роботи суддівської колегії, секретаріату, надала рекомендації щодо забезпечення безпеки проведення змагань та конкурсів гри.

З вимогами до організації та проведення конкурсу "Стрільба" у рамках гри присутніх ознайомила Чертовська Ірина Сергіївна, тренер-викладач з кульової стрільби Одеського обласного стрілкового клубу.

На базі обласної дитячо-юнацької спортивної школи зі стрільби для учасників семінару тренерами школи, майстрами спорту України Вєлєвою Ганною Афанасіївною та Скачко Світланою Наілівною, проведено практичні заняття зі стрільби з пневматичної гвинтівки.

Гаркавченко Олександр Іванович, голова Пласту Одеського округу, розповів про організаційно-педагогічні засади виховного процесу у Пласті та поділився досвідом проведення пластунами "Теренової гри".

Рій "Чорноморські козаки" Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів          № 113, переможець обласного етапу гри "Сокіл" ("Джура") двох минулих років та учасник Всеукраїнського етапу, під керівництвом Четверікова Віктора Петровича, викладача предмету "Захист Вітчизни" та Олійник Русани Вікторівни, заступника директора цієї ж школи, продемонстрував учасникам семінару свої знання та вміння у конкурсах "Впоряд", "Ватра", "Добре діло", представив свій виступ на ватрі "В колі друзів". Діти поділилися своїми враженнями від гри та зробили спільне фото з учасниками семінару.

Відповідальні за проведення фінальних етапів гри "Джура" обговорили також можливості організації дозвілля молоді під час таборування, роль пісень та ігор у виховному процесі.

Козланюк Тетяна Іванівна, заступник директора Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, Кондратьєва В.Ю. завершили робочий день семінару практикумом з розучування патріотичних пісень.

12.03.2016 Ситнік Світлана Володимирівна, доцент кафедри теорії та методики практичної психології Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського, прочитала лекцію "Врахування особливостей вікової психології при організації роботи з дітьми та молоддю".

Місюра Микола Антонович та Місюра Тетяна Вікторівна, керівники гуртків спортивного орієнтування Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, провели у парку Перемоги практичне заняття з орієнтування на місцевості. Учасники семінару вчились працювати з картою та компасом.

У другій частині дня Проданов Дмитро Костянтинович, завідувач відділу спортивного туризму та орієнтування, Проданов Олег Дмитрович, керівник гуртків "Пішохідний туризм" Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, провели теоретичні та практичні заняття "Організація змагань туристської смуги перешкод".

13.03.2016 Проданов Дмитро Костянтинович, завідувач відділу спортивного туризму та орієнтування Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, ознайомив учасників з особливостями організації туристських походів з дітьми та молоддю в різні пори року.

Шаманаєв Сергій Сергійович, спеціаліст Одеського обласного центру патріотичного виховання дітей та молоді, розповів про правила поводження людини в екстремальних умовах, розкрив поняття "тактичної медицини".

Далі спеціалістами цього ж центру Строгановим Олексієм Олександровичем, Владиченком Володимиром Вікторовичем та Шаманаєвим Сергієм Сергійовичем для слухачів семінару був проведений практикум з тактичної бойової підготовки та тактичної медицини.

Завершився семінар заліковим заняттям. Учасники, які склали залік, отримають посвідчення про проходження семінару.

Усього в семінарі взяли участь 62 особи – представники 12 районів та міст області, 4 районів м.Одеса, Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, Одеського обласного центру патріотичного виховання дітей та молоді, громадськості.

Дякуємо учасникам семінару та всім, хто долучився до його організації та проведення, за плідну роботу!

     

    

   

Переглянути Фотоальбом семінару-практикуму