17-18 травня 2016 року  відбулися Всеукраїнські конкурси винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму та дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (далі-Конкурси). Конкурси проводились на добровільних засадах, були відкриті для учнів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. Учні-переможці заочних етапів Конкурсів увійшли до складу делегації від Одеської області для участі у фінальних етапах Всеукраїнських конкурсів. Одеська делегація,  у складі 15 чоловік, була представлена учнями з міста Чорноморська; Суворовського району міста Одеса; Арцизького, Комінтернівського, Овідіопольського, Ренійського, Саратського,  Тарутинського районів, які представляли свої проекти у вигляді стендових докладів та компьютерніх презентацій за різними номінаціями.

За програмою заходу,  в перший день, учасники Конкурсів взяли участь у майстер-класах по оформленню постерів та були на екскурсії по лабораторіям НЕНЦ. Керівники делегації взяли участь у семінарі - практикумі «Перспективи розвитку науково-дослідницької роботи учнів загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів», де отримали сертификати учасників.

         За підсумками роботи журі 12 учнів з 15 учасників Одеської делегації стали переможцями та призерами Всеукраїнських конкурсів:

конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму:

І місце отримали  3 учня: Чорна Валерія, Чорна Вікторія, Костенко Тарас учні Іллічівської гімназії № 1;

ІІ місця отримали 3 учня: Сірохман Ангеліна, учениця НВК «ЗОШ І-ІІ ст. –ДНЗ» с. Плоцьк Арцизького району; Лисенко Уляна, учениця Кремидівської ЗОШ І-ІІІ ст. Комінтернівського району; Лунгу Олег, учень Петрівського Другого НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДЗ» Тарутинського району;

ІІІ  місця  отримали   Бугор Ольга, Мілошова Валерія, учениці Тарутинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей-ДЗ» та Проноза Максим, учень Калаглійської ЗОШ І-ІІІ ст. Овідіопольського району;

конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник»:

І місце отримали Столяренко Басірулла, учень Одеської ЗОШ І-ІІІ ст. № 49;

ІІІ  місця  отримали  Сокерчак Евгеній,  учень  Іллічівської гімназії № 1 та Флоря Ольга, учениця НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей» с. Новосільське Ренійського району.